fbpx

baner playkwadrat tenis stołowy

Play kwadrat to idealne miejsce jeżeli chcesz się nauczyć lub doskonalić grę w tenisa stołowego. Na zajęcia indywidualne lub grupowe (3-4 osoby) zapraszamy dzieci od 7 roku życia

Nasi trenerzy prowadzący zajęcia to:

  • byli reprezentanci kraju
  • wielokrotni medaliści mistrzostw Polski
  • posiadają wieloletnie doświadczenie w trenowaniu dzieci oraz dorosłych

Gra w tenisa stołowego niesie ze sobą wiele korzyści. Dzieciom może pomóc między innymi z dysleksją typu wzrokowego poprzez harmonizację pracy mięśni ze zmysłem wzroku. Pomaga rozwinąć ich inteligencję, jednocześnie zwiększając sprawność fizyczną.

Istnieje możliwość wypożyczenia rakietki oraz piłeczki. Po emocjonującej grze zapraszamy do skorzystania z sauny która jest wliczona w cenę wynajęcia stołu.

Zarezerwuj stół teraz

Tenis stołowy to sport przeznaczony dla osób w każdym wieku i niezależnie od stopnia wytrenowania. Mecze tenisa stołowego mogą rozgrywać całe rodziny. Jest to więc wspaniały sposób na spędzenie udanego popołudnia z najbliższymi.
Do wynajęcia posiadamy profesjonalne stoły rozłożone na sportowej podłodze, zapewniającej niewielkie obciążenia stawów podczas gry. Na komfort gry dodatkowo wpłynie świetne oświetlenie i system wentylacji.

Jakie korzyści z gry w tenisa stołowego mają osoby dorosłe? Przede wszystkim mogą poprawić kondycję, refleks oraz zachować młody wygląd!

Tenis stołowy wymaga użycia w największym stopniu wzroku, który stymuluje śródmózgowie. A to właśnie śródmózgowie jest źródłem aktywowania wszystkich funkcji ciała oraz komórek.

Zasady tenisa stołowego od 2001 roku w niektórych obszarach się zmieniły:

  • set rozgrywany jest do momentu zdobycia przez jednego z zawodników 11 punktów
    (wcześniej 21)
  • gra toczy się do 3 wygranych setów, a na imprezach wyższej rangi np. mistrzowskiej do 4 setów

Tenis stołowy narodził się w latach 80 XIX wieku w Anglii. Początkowo gra popularna była wśród bogatszych Anglików. Potoczną nazwą tenisa stołowego jest Ping Pong – od dźwięku odbijanej piłeczki (z ang. Whiff whaff)

Ciekawostką jest że  Ping pong od 2011 roku jest nowo uznaną dyscypliną i nieco różni się od tenisa stołowego:

  • rakietką; ma ona podobny kształt, ale inną okładzinę oraz kolor
  • zasadami; gra toczy się do dwóch wygranych setów – każdy do 15 punktów

Zarezerwuj stół teraz