fbpx

PlayKwadrat sauna

Sauna fińska ma wiele zalet. Dzięki oddziaływaniu ciepłem na organizm uruchamia procesy wewnątrz organizmu, rozpoczynające się pod wpływem wzrostu temperatury wewnętrznej ciała. Wzrost ciepłoty ciała przyspiesza krążenie krwi, dzięki czemu organy pracują lepiej, krew dostarczana jest do kończyn, serce przyspiesza. Z tego powodu zabiegi w saunie fińskiej wskazane są przy zaburzeniach krążenia obwodowego i niedokrwistości (anemii). Także osoby cierpiące na astmę lub odczuwające bóle reumatyczne, bóle mięśni oraz borykające się ze spadkami ciśnienia tętniczego docenią dobroczynny wpływ sauny fińskiej na układ oddechowy, układ krążenia oraz łagodzenie bólu. Podczas zabiegu następuje przyspieszanie przemiany materii oraz intensywne rozgrzanie organizmu, co wspomaga zrzucanie zbędnych kilogramów, oczyszczanie organizmu z toksyn oraz zwiększenie chęci na ćwiczenia fizyczne i zdrowy ruch.

Temperatura w saunie fińskiej wynosi zwykle od 80 do 120 stopni Celsjusza, powietrze natomiast jest bardzo suche – jego wilgotność to mniej więcej 15%. Przebywanie w tak stworzonych warunkach wpływa pozytywnie na ciało człowieka w wielu aspektach. Etap przegrzewania organizmu trwa od 8 do 12 minut. Do sauny fińskiej wchodzimy nago, bez kostiumów i szczelnego owijania się ręcznikiem, uprzednio dokładnie myjąc ciało w ciepłej wodzie. Nagość pozwala na odpowiednią wymianę ciepła. W saunie znajdują się wybudowane z drewna ławeczki, na których siada się lub kładzie. Podczas zabiegu w saunie należy zrelaksować się, nie chodzić i nie rozmawiać.

Przeciwwskazania:

  • Korzystanie z sauny fińskiej jest zakazane podczas miesiączki oraz w okresie ciąży.
  • Choroby oczu oraz choroby psychiczne, epilepsja i klaustrofobia.
  • Sauna fińska nie jest również wskazana dla dzieci, z powodu niewykształconego odpowiednio procesu termoregulacji organizmu i ryzyko niebezpiecznego dla dziecka przegrzania lub wyziębienia organizmu.
CENNIK  SAUNA + STUDIO TRENINGU od 1 stycznia 2024
Karnet 4 wejścia 1 miesiąc120 zł
Karnet 8 wejścia 1 miesiąc200 zł
Karnet 10 wejść 3 miesiące300 zł
Karnet 1 miesiąc250 zł
Karnet 3 miesiące500 zł
Karnet 12 miesięcy1500 zł
Wejście jednorazowe50 zł