fbpx

Pierwszy raz w klubie squasha

Udajesz się po raz pierwszy na kort i nie bardzo wiesz czego się spodziewać? Wydaje Ci się, że wcześniej musisz wydać wszystkie oszczędności na profesjonalny sprzęt i strój? Przeczytaj poniższe wskazówki o czym należy pamiętać zaczynając przygodę ze squashem, a wszelkie obawy przed pierwszą wizytą na korcie na pewno znikną.

Zarezerwuj kort

Pamiętaj, że choć na pewno wszyscy w klubie ucieszą się z powodu Twoje przyjścia to jednak nie do końca się go spodziewali i może okazać się, że nie ma dla Ciebie wolnego kortu. Dlatego zadbaj o to wcześniej i zrób rezerwację. Opłata za kort będzie uzależniona od dnia tygodnia, pory lub formy płatności. Sprawdź nasz cennik.

Trener

Jeśli dopiero zaczynasz to każda lekcja z profesjonalnym trenerem będzie na wagę złota. Od samego początku warto nabywać dobre nawyki. Nasz trener wytłumaczy dokładnie o co chodzi w tej grze, jak się poruszać po korcie i jak uderzać. Spróbuj, a zobaczysz, że ta gra jest fascynująca.

Wyposażenie

Być może wydaje Ci się, że najważniejszym zakupem jaki Cię czeka będzie rakieta. Cóż, na pewno jest ona niezwykle ważna, ale na początku zdecydowanie bardziej potrzebujesz właściwych butów. Bez odpowiednich butów nie będziesz mógł nawet wejść na kort. Na pierwszy raz na pewno wystarczające będą zwykłe sportowe buty byle tyle miały podeszwę typu „non-marking”, czyli nie pozostawiającą śladów na korcie. Później zdecydowanie warto zainwestować w dobre buty dedykowane do gry w squasha, które nie tylko poprawią komfort gry, ale także zmniejszą ryzyko kontuzji.

Kolejną, często bagatelizowaną rzeczą, są okulary ochronne. Pamiętaj, że gra w squasha jest bardzo dynamiczna i może zdarzyć się, że omyłkowo zostaniesz trafiony piłką lub rakietą przeciwnika, tym bardziej na początku kiedy nie masz jeszcze odpowiedniej techniki i obycia w grze. Dlatego należy chronić oczy za wszelką cenę i przyzwyczajać się do gry w okularach od samych początków.

Czas na rakietę! Na początku możesz ją wypożyczać, dzięki temu zorientujesz się, która najlepiej leży Ci w dłoni i później podejmiesz bardziej rozsądny wybór przy zakupie. W naszym sklepiku możesz kupić rakietę w bardzo atrakcyjnej cenie.

Kolejny niezbędny element do gry to piłka. W jej przypadku podobnie jak z rakietą także nie ma potrzeby spieszyć się z zakupem już na samym początku. Piłki dostępne są w klubie i możesz ją wypożyczyć, pamiętaj tylko, aby dobrać model piłki adekwatny do umiejętności. Możesz liczyć na nasza pomoc.

Do gry w squasha ubierz się wygodnie ale sportowo. Nawet jeśli jest środek zimy i mróz na dworze, możesz być pewien, że na korcie zimno Ci nie będzie. Dodatkowo jeśli szybko się pocisz, zaierz ze sobą ręcznik, przyda się w przerwach.

Ostatnim elementem zestawu jest torba. Zgodnie z zasadą, że na pierwszy raz wystarczy prawie wszystko, może to być torba sportowa lub plecak. Jeśli będziesz planować dłuższą przygodę ze squashem, warto pomyśleć o profesjonalnej torbie, która będzie miała oddzielne komory na rakiety, buty i mokre ubrania.

To tyle jeśli chodzi o listę potencjalnych zakupów, oczywiście jeszcze jednym niezbędnym elementem, który będzie Ci potrzebny za każdym razem jest woda,  która możesz zabrać z domu lub kupić na miejscu.