fbpx
Play Kwadrat - Jakub Lewicki

Jakub Lewicki

Trener przygotowania motorycznego specjalizujący się w:

  • Przygotowaniu motorycznym dzieci i dorosłych
  • Treningu medycznym po przebytych operacjach i kontuzjach
  • Treningu medycznym przy przewlekłych urazach
  • Testach motorycznych

Szkolenia:

  • National Certificate in Strenght&Conditioning (NCSC)
  • Elite Performance Institue
  • International Medical Training Therapy
  • Academy od Medical Education
  • FMS Level 1&2 Certified Professional
  • Stowarzyszenie Functional Movement

Jestem certyfikowanym trenerem przygotowania motorycznego oraz terapeutą ruchowym. Ukończyłem studia na warszawskim AWFie na kierunku „Fizjoterapia”.

Uczestniczyłem w wielu prestiżowych kursach, szkoleniach i konferencjach.

W klubie Play Kwadrat jestem trenerem od 2017 roku, gdzie na co dzień pracuję ze sportowcami, amatorami sportów oraz osobami z dolegliwościami bólowymi w obrębie układu narządu ruchu.

Pełnię również funkcję trenera przygotowania motorycznego w Akademii Squasha Legii Warszawa, w której opiekuję się młodymi adeptami squasha.

Przygotowanie motoryczne dla dorosłych
Zajmuję się przygotowaniem motorycznym osób zawodowo zajmującym się sportem oraz tymi, którzy traktują sport jako hobby.

Głównym celem treningu jest zwiększenie potencjału motorycznego oraz zapobieganie urazom i kontuzjom.

Podopieczni są przygotowywani pod kątem rozwijania systemów energetycznych, czy przygotowania siłowego. Specjalizuję się głównie w sportach rakietowych (squash, tenis, badminton), biegowych (triathlon, biegi długodystansowe), drużynowych (piłka nożna, koszykówka) oraz wodnych (pływanie, kitesurfing, surfing).

Przygotowanie motoryczne dla dzieci
Prowadzę treningi dla dzieci i młodzieży indywidualnie i w grupach w wieku 9-18 lat. Głównym zadaniem treningu jest zwiększenie ABC sprawności: zwinności, równowagi, koordynacji i szybkości.

Dzieci uczą się podstawowych i złożonych umiejętności ruchowych oraz wdrażam  ćwiczenia siłowe i biegowe. Koncepcja treningu opiera się na długoterminowym rozwoju zawodnika (Long-Term Athlete Development – LTAD), która dopasowana jest indywidualnie do każdego zawodnika ze względu na jego wiek biologiczny i rozwojowy.

Trening medyczny po przebytych operacjach i kontuzjach
Opiekuję się osobami, które w bliższej lub w dalszej przeszłości uległy poważnym kontuzjom w obrębie narządu ruchu. Głównym celem treningu jest powrót do pełnej sprawności; odzyskanie pełnej ruchomości i mobilności stawu oraz zwiększenie kontroli motorycznej. Trening jest dopasowany indywidualnie do potrzeb i umiejętności podopiecznego. Specjalizuję się w treningu głównie z osobami po artroskopiach bioder, kolan, barków, po skręceniach kostek, po naderwaniach i zerwaniach mięśni czy uszkodzeniu stożka rotatorów.

Trening medyczny przy przewlekłych urazach
Sprawuję opiekę nad osobami z przewlekłymi stanami bólowymi w obrębie narządu ruchu. Głównym celem treningu jest zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz powrót do codziennych czynności lub powrót do aktywności fizycznej.

Trening jest dopasowany indywidualnie do potrzeb i umiejętności podopiecznego. Specjalizuję się głównie w treningu z przewlekłym bólem pleców, osobami z dyskopatią, kolanem biegacza, skoczka czy kinomana, łydką i łokciem tenisisty, barkiem pływaka, dziećmi w chorobach jałowych martwic.

Testy motoryczne
Wykonuję profesjonalną ocenę i analizę baterii testów motorycznych. Składa się na nią ocena antropometryczna, testy funkcjonalne – mierzące ruchomość, mobilność i stabilność stawów, badanie wydolnościowe -VO2 max, pomiar siły i mocy kończyn dolnych i górnych, badanie reakcji sił podłoża na podstawie nowoczesnego systemu SmartJump oraz ocena szybkości i zwinności.