fbpx

5 wskazówek, które pomogą Ci wygrywać

Poniżej prezentujemy 5 podstawowych zasad, które z pewnością przydadzą się zarówno początkującym graczom jak i tym z dłuższym stażem, ale gorszą pamięcią ????

 1. Celuj w tylne narożniki.
  Tak samo ważne, jak granie długich piłek, jest celowanie w tylne narożniki kortu. Pozwoli to ograniczyć przeciwnikowi zakres możliwych uderzeń. Blisko tylnej ściany dużo trudniej jest o poprawny, pełny zamach i kontratak.
 2.  Graj blisko bocznych ścian.
  Graj wzdłuż bocznych ścian, blisko nich oraz kieruj piłki prosto w tylny narożnik.  Zmusisz przeciwnika do biegania i uniemożliwisz mu skuteczne uderzenie atakujące.
 3. Punkt T – to Twój punkt.
  Jedną z najważniejszych zasad poprawnej gry a najczęściej pomijaną na jej początkach, jest powrót do punktu T po każdym uderzeniu. Dzięki temu dosięgniesz zarówno piłkę zagraną skrótem przy przedniej ścianie oraz mocną piłkę zagraną na tylną ścianę. Im szybciej wyrobisz u siebie nawyk powracania do punktu T tym szybciej uzyskasz lepszą kontrolę nad rozgrywką.
 4. Obserwuj piłkę… zawsze!
  Zawsze patrz na piłkę, nie tylko przed swoim uderzeniem ale również przed uderzeniem piłki przez przeciwnika. Dzięki temu będziesz mógł przewidywać zachowanie piłki a nie tylko reagować na zaistniałą już sytuację.
 5. Spraw, by to przeciwnik biegał.
  Staraj się tak uderzać, aby piłka po odbiciu od przedniej ściany odbiła się od podłogi za polem serwisowym. Piłka nie powinna uderzyć z dużą siłą o tylną ścianę ponieważ wróci na środek i będzie łatwa do odebrania. Powinna jednak być na tyle mocno uderzona aby do tylnej ściany dolecieć. Idealnie jeśli doleci tam już po odbiciu od podłogi i tam ‘zgasnie’. Celem jest oczywiście osłabienie kondycji przeciwnika i zmuszenie go do błędu.